Zapyškyje iškils bendruomenės namai!

Zapyškio bendruomenės paslaugų centro direktorė Evelina Valskytė ir UAB „EDS projektai“ vadovas Kęstutis Bataitis 2019 m. liepos 8 d. pasirašė sutartį dėl Zapyškio bendruomeninių paslaugų centro pastato statybos.

1

 

Naujasis centras iškils Kluoniškių kaime, buvusios šarvojimo salės vietoje. Projekto, kurį finansuoja Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai ir Kauno rajono savivaldybė, vertė – 224 tūkst. 998 eurai. Statybininkai įsipareigojo atlikti darbus per devynis mėnesius.

Zapyškio seniūnija pagal užimamą plotą – viena didžiausių Kauno rajone, čia yra 19 kaimų, daug atokių vienkiemių. Seniūnijoje yra 249 neįgalūs asmenys, 327 socialiai remtini gyventojai, gyvena apie 300 vaikų, iš kurių 35 procentai socialiai remtini, daug vienišų žmonių, kuriems reikia įvairių socialinių paslaugų.
Šioms problemoms spręsti Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios parapija ir Zapyškio bendruomenės centras įkūrė viešąją įstaigą „Zapyškio bendruomeninių paslaugų centras“. Buvo nuspręsta teikti paraišką Kauno rajono vietos veiklos grupei, kad būtų pagerintos ir išplėstos bendruomeninės, socialinės paslaugos Zapyškio seniūnijoje ir pastatyti bendruomenės namai.

„Džiaugiuosi, kad idėja kilo bendruomenėje ir sulaukė gyventojų pritarimo. Tikiu, kad bendradarbiaujant su parapijos klebonu Juozu Fakėjavu mažės socialinė atskirtis, bus geriau sprendžiamos kitos socialinės problemos. Nors projektas ir nėra didelės apimties, bet jis labai svarbus socialine prasme“ – sakė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

E. Valskytė tvirtino, kad projektas padės sukurti socialinių, bendruomeninių ir sociokultūrinių paslaugų paketą penkioms tikslinėms grupėms: vaikams, jaunimui, probleminėms šeimoms, neįgaliesiems ir vienišiems asmenims. Centre bus vykdomos socialinių įgūdžių formavimo, sveikatingumo ugdymo, užimtumo organizavimo programos, sudarytos sąlygos konsultavimo, asmens higienos, skalbimo ir kitoms paslaugoms teikti. Patalpose galės vykti mokymai, seminarai, šeimų, socialiai remtinų, neįgalių asmenų ir kitų bendruomenės grupių renginiai. Bus suburta savanorių grupė savanoriškai veiklai vystyti ir bendruomenės aktyvumui skatinti, įsteigtas jaunimo centras.

Šiuo metu viešojoje įstaigoje dirba tik direktorė, tačiau pastačius pastatą, įrengus dienos centrą, būtų sukurtos dar trys darbo vietos.

Projekto vadovas Reimantas Bendoraitis, patikino, kad kol vyks statybos darbai, būtina pasiruošti socialinių paslaugų teikimui, reikalinga įsigyti reikiamą inventorių, baldus, parinkti reikiamą personalą, todėl jau suplanuotas projektas, kurio paraiška bus teikiama LR socialinių reikalų ir darbo ministerijai.

Zapyškio bendruomenės paslaugų centro informacija